Mediaforums høstkonferanse 2006

Høstkonferansen 2006 på Lillehammer. Leder for konferansen var Gretha BNicolaysen som til daglig jobber i Finansavisen/Hegnar Media.

Mediaforums Høstkonferanse 19. - 21. oktober 2006

Radisson SAS Lillehammer Hotel

Høstkomiteen 2006; nederst Egil Storaas og Gretha Nicolaysen.
Ø.f.v. Trine Vik, Wenche Wollmann, Knut-Ivar Skeid, Anne Karin Dybsjord og Kirstin Hestnes.

Bilder fra Høstkonferansen klikk her.
Presentasjonene som ble holdt av foredragsholderne:

Benedikte Løvdal

Børge Sandengen

Cecilie Andvig

Eirik Solheim

Even Aas-Eng

Helge Frisch

Linda Dupree Leslie Wood

Rolf Olsen

 

Case til De nominerte Mediestrategiprisen:

MediaCom, Posten

Naked Communication, Widerøe

OMD Norway, Grandiosa "Lørdagspizza"

 

Fagprogram og ingresserav foredragsholdere klikk her

 

Presseomtale:
Mediaforum på 1 -2 -3 (Kampanje 20/10-06)

Entusiasme gir nettresultater (Kampanje 20/10-06)

Dupree til Mediaforum (Kampanje 12/8-06)

Mediaforums Høstkonferanse 2006 (Kampanje)

Hegnar til Mediaforum(Kampanje 15/6-06)

Mediaforum velger NRK aktivum (Kampanje 6/4-06)

Mediaforum til Lillehammer igjen (Kampanje 15/2-06)

 

Takk for deltagelse og innsats!

Enda en Høstkonferanse er slutt, den 27 i rekken. Vi som har jobbet med konferansen i ett år er ganske tomme og vet ikke helt hva vi føler, men er ganske fornøyd med gjennomføringen. Dere ankom i år med tog, og for de som benyttet seg av tilbudet var det en morsom og behaglig start på konferansen. Vi møttes i Weidemann-salen til Oktoberfestival og det tok av fullstendig, stemming var like bra på Lillehammer som i München.

Ingvild Helljesen ledet oss strålende gjennom den faglig delen på fredag og lørdag. Media Walkabout startet med en reise i vår egen bransje fra Nils og Ronny. Det ble en pangåpning på konferansen med en veldig uhøytidlig gjenomgang av mediaselgere, annonsører, mediebyråer og analysebyråer. De leverte også en meget god avslutning på fredagen, selv om de hevdet at de i var så dårlig form at de leste ”Vi over 60” på senga, etter torsdagens Oktoberfest. Faglig la vi vekt på nytteverdi, og vi tror vi lyktes med det på de fleste foredragene. Det er alltid vanskelig å vite helt om alle innfrir etter våre ønsker, men vårt fokus på fremtidens mediebilde, var vi ganske fornøyd med. Evalueringen som nå er sendt ut vil jo vise oss hva dere føler.

Deltagelsen var strålende med ca. 100 flere deltagere år enn i fjor. Dere som var til stede er fantastiske og med på å gjøre konferansen til en unik plass for faglig oppdatering, relasjons- og nettverksbygging. Våre samarbeidspartnere og sponsorer legger også til rette for et enda bedre arrangement. Deres bidrag er med på heve konferansen til en enda mer innteressant arena for deltagerne.

I tre år har jeg vært med i komiteen som står bak Høstkonferansen,det siste år som leder. Mange timer og dagsverk går med, men det gir også energi å kunne være med og bidra til Mediaforums Høstkonferanse. Det er spennende og jeg vil nok savne prosessen og alle involverte. Mange bidrar med sin fritid i komiteen og i styret i Mediaforum. Konferansen er ikke mulig uten deres deltagelse og engasjement. Årets faglige leder Egil Storaas er valgt til neste års leder av Høstkonferansen. Mer kompetent leder er det vanskelig å finne med sin bakgrunn fra media, mediebyrå og reklamebyrå, er han allerede i gang med planleggingen for neste års høstkonferanse. Vi sees på Høstkonferansen 2007!

Med vennlig hilsen
Gretha Nicolaysen

__________________________________________________________________

Høstkonferansen 2006 til Lillehammer

Styret i Mediaforum har besluttet at Høstkonferansen i år skal legges til Lillehammer, 19.-21. oktober. Dette er andre år på rad i Mjøs-hovedstaden. Arrangementskomite er også etablert, og det legges opp til rekorddeltagelse.

- Vi har realistiske forventninger om at vi vil få enda flere deltagere i år enn i fjor. Lillehammer fungerte veldig bra i fjor, og vi har lagt opp til at vi skal lage et enda bedre i arrangement i år. Vi er veldig glad for å ha fått med Gretha Nicolaysen som leder av årets Høstkonferanse, og har stor tro på årets arrangementskomité., sier Hege Mauroy, Mediaforums leder.

- Jeg gleder meg til å for alvor å begynne arbeidet med høstkonferansen nå når sted er besluttet, sammen med en meget dyktig komité, sier leder for arrangementskomiteen, Gretha Nicolaysen. Til daglig er hun annonsesjef i Finansavisen.

- Med seg på laget har hun Egil Storaas, en ringrev i norsk mediebransje som blant annet tidligere har vært adm. direktør i Grey og Mediacom, samt markedsdirektør i TV2. Han har ansvar for et spennende program som vil bli satt sammen i løpet av de kommende måneder.

- Vi er i ferd med å meisle ut noen hovedstolper i programmet, men er fortsatt lydhøre for innspill og tips, sier Storaas.

- Anne-Karin Dybsjord er sponsorsjef i Stabæk Fotball. Hun skal gjennom salg av sponsorater sørge for at økonomien bærer også for Høstkonferansen.
Kapitals annonsesjef Wenche Wollmann er ansvarlig for økonomien.
Brynhildsen Woldsdals Knut Ivar Skeid tar hånd om PR-tiltak.
Kristin Hestnes vil ha ansvar for gjennomføring av arrangementet.
Trine Vik vil være Mediaforums koordinator for konferansen, dette er ellevte gangen hun er med og arrangere Høstkonferansen.

- Vi opplever at mediemarkedet er i større forandring på mange tiår, med et vell av nye kanaler å forholde seg til, og svært mange nye titler fra de etablerte mediehusene, både på tradisjonelle trykte plattformer og nye digitale. Samtidig opplever bransjen som helhet sin sterkeste posisjon noen gang, noe som gjør det mulig å utvikle mediene. Dette vil stå i fokus på Lillehammer til høsten, sier Gretha Nicolaysen.

For ytterligere informasjon:

Gretha Nicolaysen, Leder av Høstkonferansen, telefon: 23 29 63 00 e-mail: gretha.nicolaysen@finansavisen.no
Egil Storaas, Fagansvarlig , telefon: 91 58 57 49, email: egil@storaas.com

Bli medlem av Mediaforum

Som medlem av Mediaforum har du mange fordeler.

Les mer